CZY DOMY MODUŁOWE WYMAGAJĄ POZWOLENIA NA BUDOWĘ LUB ZGŁOSZENIA ?
Budynki modułowe różnią się od budynków tradycyjnych jedynie technologią wykonania. Podlegają tym samym przepisom prawa budowlanego oraz warunkom technicznym, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zatem wszelkie formalności związane z budową, w tym pozwolenie na budowę, są niezbędne.
JAKIE SĄ KOSZTY BUDYNKÓW W TECHNOLOGII MODUŁOWEJ ?
Koszt jest zbliżony do metod tradycyjnych, jednak dzięki prefabrykacji skrócony jest czas budowy, co może obniżyć całkowitą cenę.
CZY DOMIR MA W SWOJEJ OFERCIE SPRZEDAŻ MODUŁÓW ?
Tak, przygotowaliśmy ofertę sprzedaży modułów do samodzielnego montażu wraz z instrukcją.
KTO PRZYGOTUJE PROJEKT ?
Przygotowaniem dokumentacji technicznej zajmuje się nasz zespół projektowy, jednak jesteśmy otwarci na współpracę.
CZY DOMIR WYKONUJE DOMY DO STANU DEWELOPERSKIEGO ?
Tak, wykonujemy domy do stanu deweloperskiego rozumianego w następujący sposób: dobór materiałów i stopień wykończenia budynku jest ściśle ustalany z klientem.
- fundamenty bądź płyta fundamentowa
- dach
- świetlik
- komin grzewczy i wentylacyjne
- strop, ściany działowe
- tynk gliniany wewnętrzny
- drzwi do mieszkania
- okna i parapety (wewnętrzne i zewnętrzne)
- wylewkę podłogową
- instalacje: wentylacyjną, wodno-kanalizacyjną, grzewczą i elektryczną (wraz z gniazdkami)
- schody wraz z balustradami
CO JEST POTRZEBNE DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU DOMU MODUŁOWEGO ?
Wraz z zakupem otrzymują państwo instrukcję montażu w której krok po kroku przedstawiony jest proces montażu modułów w dom kopułowy. Główne urządzenia do montażu to podnośnik HDS bądź dźwig.
PROJEKT ARCHITEKTONICZNY INDYWIDUALNY
DOMIR przygotowuje projekty indywidualne domów modułowych prefabrykowanych. W pierwszym etapie przygotowywany jest projekt koncepcyjny.
Aby rozpocząć pracę nad indywidualnym projektem Inwestor przekazuje nam:
- mapę w skali 1:500 lub 1:1000 obejmującą działkę inwestora, drogę, z której będzie obsługiwana, oraz najbliższe sąsiedztwo (np. mapa zasadnicza) – wersja elektroniczna (np. skan)
- zdjęcia działki i okolicy
- miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni, w przypadku braku planu miejscowego – informacje o warunkach zabudowy wydanych dla okolicznych zabudowań
- wypełnioną ankietę precyzującą potrzeby i wizje Inwestora (informacje takie jak powierzchnia budynku, układ i wielkość pomieszczeń, preferowany system ogrzewania, wentylacji, zagospodarowanie terenu, garaż, miejsca postojowe itp. oraz rozwiązania materiałowe)
- obiekty referencyjne oraz inspiracje w formie linków bądź zdjęć budynków, pomieszczeń, małej architektury, ogrodów bądź innych form zagospodarowania terenu
PROJEKT ARCHITEKTONICZNY KONCEPCYJNY
Na tej podstawie odbywamy spotkanie (możliwa jest również telekonferencja). Inwestor otrzymuje do współpracy dedykowanego architekta. Mając komplet informacji przygotowujemy koncepcje budynku, z uwzględnieniem rozwiązań zgodnych z powyższymi informacjami. Koncepcja zawiera: układ funkcjonalny budynku (rzut w wymiarami) – z zaznaczeniem poszczególnych pomieszczeń, ich funkcji, metrażu, itp, wizualizacje budynku od strony fasady, wrysowanie budynku w plan działki z zachowaniem dróg dojazdowych, frontu, tyłu itp. Na tym etapie możliwe są oczywiście uwagi do koncepcji.